Рослинництво

Баштанник відповів, чи вдалося садівникам компенсувати південно-східні плантації черешні

Президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник заявив, що якщо країна у війні вже 2,5 роки, то черешню за цей час компенсувати просто неможливо. Однак ягоди достатньо. 

“Її поки підготуєш, поки посадиш, дочекаєшся коли вона почне плодоносити, – все це займе роки 3, а може і 4. Тому так питання не зовсім коректне. Краще формулювати його так: чи достатньо в Україні, черешні? Відповідь – достатньо. Бо крім півдня є ще Чернівці та Вінниччина. Однак і це не головна проблема стосовно черешні. Головне те, що у нас за час війни впало споживання черешні населенням рази в 1,5”, – сказав він в інтерв’ю SEEDS.

Читайте також: На сади та теплиці: аграрії цьогоріч отримали понад 220 млн гривень грантової підтримки

За його словами, якщо валове виробництво черешні в Україні, можливо, і дещо впало, але не менше знизилось і споживання.

“Тому я не бачу великого дефіциту по цій культурі. Щодо черешні, я б сказав, що наразі її спостерігається навіть профіцит. До того ж вона поганої якості, і нікому навіть по 30 гривень не потрібна”, – сказав він.

Баштанник зазначив, що погана черешня цього року через погоду: заморозки та дощі.

“Переважно на якість вплинули все ж надмірні опади. Черешні хвороби особливо не потрібні. Якщо йдуть дощі, вона банально тріскається, і на цьому все, – вже нічого не зробиш”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, USAID АГРО розширила програму із забезпечення добривами під урожай-2025 для аграріїв у зонах можливих бойових дій.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram