Новини

Через втрату ринку Китаю. Частка зерна та олії в структурі експорту Kernel до ЄС зросла удвічі

Один із найбільших українських агрохолдингів “Кернел” в 2023/24 маркетинговому році (МР, липень 2023-го – червень 2024-го) експортував 6 млн тонн зернових культур проти 8 млн тонн до війни, а олії 1,4 млн тонн – дещо більше довоєнних показників, при цьому географію експорту довелося суттєво змінити.

Про це повідомила директорка зі взаємодії з урядом “Кернелу” Катерина Співакова, передає Інтерфакс-Україна.

“По географії, звісно, серйозні зміни. Вони переважно пов’язані з втратою китайського ринку. Традиційно для нас Китай був дуже великим ринком, тому що він імпортував цю неГМО-кукурудзу, яку, в принципі, в такому обсязі могла виробити тільки Україна”, – сказала вона.

За її словами, на кукурудзу в експорті агрохолдинга в 2023/24 МР припадає частка 60%, на пшеницю – 20%, решта – на інші культури.

Читайте також: Ринок морських перевезень залишається стабільним – брокери

“Наразі географія виглядає так, що по зернових 27% до війни це був європейський імпорт, а зараз це 52%, тобто фактично зростання удвічі. По олії аналогічна ситуація: 15% був до війни експорт у країни ЄС, зараз це 30%. До речі, основні європейські країни для нас це Іспанія, Німеччина, Італія і Голландія”, – сказала вона.

Водночас Співакова розвінчала стереотип щодо українських агрохолдингів, який склався у європейських фермерів. За її словами, наразі українські агрохолдинги максимально нарощують співпрацю з малими і середніми фермерами.

“Ми дуже зацікавлені в розвитку маленьких і середніх підприємств, тому що лише 10% із того, що ми експортуємо, ми самі вирощуємо, а 90% скуповуємо на ринку. Ми працюємо приблизно з 800 фермерськими господарствами. Ми максимально зацікавлені в їхньому розвитку. У нас є програми стимулювання розвитку маленьких і середніх аграрних підприємств, зокрема OpenAgribusiness, яка має зараз приблизно 100 учасників”, – акцентувала представниця “Кернелу”.

Водночас вона підкреслила, що з огляду на прагнення України відповідати всім європейським вимогам і стандартам ЄС має бути зацікавленим мати її в своєму колі агровиробників.

Як повідомлялось раніше, IFC реструктуризував “Нібулону” $18,2 млн кредиту.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram