Новини

Ізраїльські овочівники страждають від збільшення імпорту

Міністерство сільського господарства Ізраїлю повідомило, що, незважаючи на поставлену мету знизити вартість життя, реформа призвела до зростання цін та втрати частки ринку для ізраїльських виробників.

Про це пише Fresh Plaza.

Реформа, ініційована попереднім урядом, мала на меті знизити вартість життя за рахунок трьох основних компонентів: зниження тарифів на імпортовані овочі та фрукти, сільськогосподарські дослідження та заходи підтримки місцевих фермерів. На ці ініціативи було виділено 2,6 млрд шекелів (0,7 млрд євро).

Хоча імпортні тарифи дійсно були знижені вдвічі, заходи з підтримки вітчизняного сільського господарства не були реалізовані в повному обсязі. Як наслідок, у 2023 році імпорт овочів різко зріс на 43% порівняно з 2021 роком, що супроводжувалося непропорційним зростанням цін. В середньому споживчі ціни зросли на 8,8%, тоді як ціни на овочі злетіли на 13,1%.

Ці події негативно вплинули як на споживачів, так і на фермерів. Зростання імпорту частково витіснило внутрішнє виробництво, що викликає занепокоєння серед експертів. Наразі овочі та фрукти є єдиною групою продуктів харчування, яку Ізраїль повністю забезпечує власними силами і навіть експортує частину. Однак за останні десятиліття залежність країни від імпорту продовольства неухильно зростала.

Як повідомлялось раніше, обсяги експорту ізраїльських цитрусових знизилися на 35%.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram