У 2024 році у Житомирській області місцеві виноробні у серійне виробництво вперше запустили крафтові вина із місцевих сортів винограду. Також в області створили індустріальний парк — для відновлення виробництва з переробки технічних копопель.
Про це розповіла тимчасово виконувачка обов’язків керівниці департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Ніна Добринська, передає Суспільне.
За її словами, виноробство — нова галузь, яку інтенсивно розпочали розвивати у регіоні у минулому році.
Для Житомирської області виробництво крафтових вин із місцевих сортів винограду — нова галузь економічної діяльності. Станом на сьогодні працює два регіональних виробники, які реалізовують власну продукцію у торговельні мережі як області, так і України. Це — ТОВ “Крафтовий світ”, яке виготовляє вино під торговою маркою “LOWKOWO”, та ТОВ “Сіріус”. Його торгова марка —”MON CRAFTO”, — сказала Добринська.
Читайте також: ПАР включить до інфляційного кошика рожеве вино та пармезан
Окрім того, за її словами, у 2024 році на Житомирщині відновили галузь коноплярства. Зокрема, місцеві підприємці створили і зареєстрували індустріальний парк “Ма Рижани”, який перероблятиме технічні коноплі.
Тимчасово виконувачка обов’язків департаменту агропромислового розвитку та економічної політики також повідомила, що з початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну на території Житомирської, Звягельської та Бердичівської громад із прифронтових регіонів країни повністю або частково релокували власний бізнес 8 підприємств.
Наразі процес релокації розпочали ще 2 підприємства.
Зокрема, власне виробництво на Житомирщину релокували підприємці із Донецької, Харківської, Дніпропетровської та Полтавської областей.
Як повідомлялось раніше, на Волині вперше серед зими на полях збирають урожай капусти.