Головне

Напруженість між аграріями Польщі та України зростає – як розв’язати проблему?

Загострення арарного непорозуміння між Польщею та Україною викликають серйозне занепокоєння. Надія на спільну працю та добрі відносини між цими двома країнами швидко вигорає.
Про це пишуть журналісти аграрних видань Польщі, повідомляє Bizagro
Криза на ринку зерна стала важливим фактором, що призвело до зменшення ентузіазму та готовності Польщі допомагати Україні. Напруга накопичується як серед громадськості, так і серед науково-дослідних інститутів, які ще чіткіше висвітлюють розчарування поляків у зростаючих очікуваннях зі сходу.

Видимим проявом непорозумінь стають словесні перепалки, що все частіше трапляються на рівні влади. Терпіння вичерпується, і обидві сторони вже не такі схильні до компромісів. Отже, чи можливо встановити торговельні відносини, які приведуть до поліпшення загальних стосунків? Це питання, на яке немає однозначної відповіді. Світ не чорно-білий, а повний суперечок і аргументів, з яких жодна сторона не хоче відмовлятися. Завдання важке, але потребує вирішення.

Також по темі: Польща вимагає заборони на ввезення фруктів з України, але продає яблука росіянам

Обидві сторони мають свої аргументи, які є вагомими і не дають ілюзій про швидке полегшення напруги. Польща обурена загрозою рентабельності свого сільськогосподарського сектору внаслідок конкуренції з боку українського сільського господарства. Багато господарств опинилися на межі банкрутства, що викликало серйозне занепокоэння серед фермерів та влади. Щоб зменшити негативний вплив, уряд Польщі та Єврокомісія ввели обмеження на імпорт українських сільськогосподарських продуктів. Однак, це не розв’язало проблеми польських фермерів, що ще більше розгнівило Україну. Для неї важлива незалежність, але для досягнення цієї мети потрібні фінансові ресурси, включаючи прибуток від експорту зерна.

Польське бачення на цю проблему відрізняється. Для Польщі важливо, щоб зерно просто транзитом проходило через її територію, а не призначалося для місцевого споживання. Польща закликає до обмеження технічного зерна, яке виробляється в Україні з порушенням правил ЄС. Вони відмовляються від ідеї, що це зерно може бути високої якості і стверджують, що концепція технічного зерна створена для полегшення транзиту. Україна в свою чергу стверджує, що проблема не полягає в якості зерна, а в часових затримках на кордонах через тривалість ветеринарних перевірок, які можуть тривати кілька днів.

Невідомо, яке рішення буде прийнято для зняття напруги між Польщею та Україною. Проте є ясні ознаки збільшення емоційної напруги. Обидві сторони мають свої причини, і їхні аргументи важливі для них. Необхідно вести конструктивні переговори, але це завдання, яке в першу чергу повинні виконувати уряди обох країн. Залучення аграрних профспілок та експортних компаній до процесу може стати корисним, але основна відповідальність лежить на плечах урядів Польщі та України. Відкладання проблеми та ігнорування її наслідків не приведе до розв’язання. Навпаки, це лише загострить конфлікт. Україна залишається сусідом Польщі, і незалежно від складнощів, рано чи пізно країнам доведеться знайти спільну мову та налагодити торговельні відносини. Чим швидше це станеться, тим більше шансів, що ці відносини будуть ґрунтуватися на взаєморозумінні та співпраці.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram