Доктор наук, професор Уманського національного університету садівництва Володимир Заморський заявив, що обрізування яблуні, проведене через 8 тижнів після цвітіння, збільшує закладання плодових бруньок на 30%.
Про це пише Садівництво по-українськи.
Обрізування в кінці літа стимулює утворення кільчаток, які на наступний рік закладуть плодові бруньки і ще через рік плодоноситимуть, додає він.
«Для закладання насаджень із високою густотою садіння використовують сорти, що плодоносять переважно на кільчатках (типовим прикладом таких сортів є Джонаголд та його клони). Для таких насаджень найбільше підходить літнє обрізування. Порівняно із зимовим воно ефективніше стимулює і балансує плодоношення», – сказав Заморський.
Читайте також: Яблука експортних сортів закінчилися в Україні раніше, ніж у попередні роки – USPA Fruit
Основними елементами літнього формування (обрізування) є виламування і прищипування пагонів. Перше виконують після початку вегетації, коли пагони сягнуть 4–5 см. Завдяки цій операції видаляються зайві пагони на центральному провіднику та скелетних і напівскелетних гілках. Друге – прищипування пагонів – послаблює їх ріст та прискорює формування генеративних бруньок.
«Операцію виконують за досягнення пагонами довжини 15 см. У цей час прищипують верхню частину пагона, залишаючи 2–3 вузли з листками. Сильні ростові гілочки формують, видаляючи (за наявності) конкурентний пагін та прищипуючи пагін подовження», – каже науковець.
Як повідомлялось раніше, кооператив з Закарпаття відправляє яблука в Європу.