Експорт олії ріпакової в липні-червні 2023-2024 маркетингового року (МР) сягнув рекордної позначки у понад 420 тис. тонн.
Про це повідомила асоціація “Укроліяпром”.
“Українська олія ріпаку впевнено виходить на ринки Китаю, ЄС, Малайзії, Сінгапуру та інших країн світу. Позитивна динаміка спостерігається і щодо ріпакового шроту”, – сказано у повідомленні.
За інформацією “Укроліяпром”, уперше за всі роки в Україні перероблено 1,0 млн тонн насіння ріпаку, що становило 22,3% від урожаю 2023 року, і це незважаючи на те, що насіння ріпаку вважається переважно експортно спрямованою сировиною.
Також продовжує зростати експорт олії соєвої та шроту, відповідно їхнє виробництво та переробка, особливо в січні-червні 2024 року.
“Зростання внутрішньої переробки насіння та сої, а також значне нарощування експорту продукції з високою доданою вартістю, а саме олії та шроту, підтверджує позицію асоціації щодо необхідності створення умов для максимальної переробки насіння олійних культур на вітчизняних потужностях. Подальший розвиток олійно-жирової галузі України передбачаємо не так у нарощуванні переробки насіння соняшнику, як у таких олійних культур, як соя та насіння ріпаку, що й досі розглядаються як експортно спрямовані. У цьому питанні сподіваємося на підтримку Мінагрополітики та Мінекономіки України”, – зазначили асоціації.
В “Укроліяпромі” заявили, що експорт соняшникової олії в січні-червні 2024 року зріс удвічі, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2022 року, та в 1,3 раза – 2023-го. За десять місяців 2023-2024 МР експорт соняшникової олії збільшився в 1,2 раза порівняно з аналогічним періодом 2022-2023 МР.
Як повідомлялось раніше, Бразилія в липні експортувала рекордний обсяг сої.