Новини

Що відбувається з цінами на овочі та фрукти в Ізраїлі?

В Ізраїлі цього року ціни на фрукти підібралися до європейських та перевершили їх.  

Про це пише Israel Info.

Видання зазначає, що 2,5-3 євро за кілограм яблук або 12-13 євро за полуницю — з такими цінами і європеєць чухатиме потилицю, перш ніж дістане гаманець. Однак у подорожчанні фруктів цього року є об’єктивні причини. Найважливіша з них — війна на північному кордоні, де під вогнем опинилася понад чверть садів.

За даними компанії «Канат», яка страхує підприємства сільського господарства від погодних умов та інших неприємностей, із 1423 гектарів садівницьких господарств урожай не зібрано на 372 гектарах. Це в основному яблука та ківі, які опинилися в закритій армією зоні в районі Метули, Іфтаха, Малкії, Барам та ін. У звичайний час північ дає Ізраїлю близько 40% фруктів.

За даними Ради з рослинництва, на 100 із 2500 гектарах яблука не зібрано. Це відносно небагато — лише 5 тисяч тонн із запланованих 90 тисяч тонн урожаю. Це все одно впливає на ціни, які будуть збалансовані незабаром шляхом збільшення імпорту.

Читайте також: Мандарини у Східній Європі дорожчають: аналітики назвали причину

Посадки ківі постраждали більше, оскільки багато хто з них знаходиться буквально на самому кордоні. Із запланованих 9 тисяч тонн зібрано лише 2700.

Погана ситуація з авокадо та бананами: із 611 гектарів авокадо врожай не зібраний на 356 га. (58%), а із 208,6 гектара бананів — на 163,5 (78%). Заступник директора компанії повідомив, що від війни постраждали 2200 гектарів садів, 40% яких ЦАХАЛ оголосив забороненою прифронтовою зоною.

Що буде з літніми фруктами — персиками, нектаринами, абрикосами та вишнею (на Голанах) — теж невідомо. Десятки садівників не можуть займатися своїми деревами, обробляти їх перед настанням весняного сезону. Зважаючи на все, якщо військові дії не припиняються на півдні, а значить і на півночі, ціни на фрукти влітку теж будуть космічними.

Як повідомлялось раніше, ізраїльський сезон експорту мандаринів починається зі зменшення обсягу на 30%.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram