Рослинництво

Сингента кредитує аграріїв, щоб не зупинилося виробництво

Компанія «Сингента» бере на себе ризики аграріїв, аби підтримати їх у складний період та не допустити зупинки виробництва.

Про це в інтерв’ю ІА «Українські Новини» розповів генеральний директор ТОВ «Сингента» Сергій Клішин.

За його словами, економіка підприємств у дуже важкому стані. Звичайні алгоритми — виростити продукцію, продати, вкласти прибуток у розвиток — не працюють.

«Для більшості господарств стоїть питання виживання, і «Сингента» намагається допомогти пройти цей складний період, — акцентує Клішин. — Зараз ми беремо зерно в заставу або в якості оплати за товар за цінами, інколи вищими за ринкові. Розширюємо роботу з аграрними розписками, зокрема фінансовими, де у фермера залишається простір для вибору, як і кому продати зерно».

Викликів багато, але основні — неможливість планувати надовго і знайти кошти на підтримку операційної діяльності, додає він. Тому компанія гнучка у пошуку варіантів, як допомогти кожному аграрію в його унікальній ситуації.

«Ми готові до того, що ані в 2022-му, ані в 2023 р. господарства не будуть прибутковими. Але важливо, щоб вони працювали і мали перспективу зростання в майбутньому», — каже він.

«Сингента» разом із компанією «Адама» до кінця року інвестують в аграрний сектор України $400 млн. Меморандум про наміри спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства був підписаний у липні.

По-перше, ці інвестиції включають насіння та засоби захисту рослин, які продовжують постачати аграріям, а також технологічні напрацювання.

По-друге, логістичні рішення. Клішин додає, що ліквідності на ринку сільгосппродукції зараз немає, попиту на зерно — теж. «Ми беремо ризики на себе і кредитуємо аграріїв задля того, щоб вони не зупиняли виробництво», — говорить він.

На деякий час «Сингента» доведеться зайняти нішу трейдерів, які пішли з ринку. Задля цього компанія спрямувала $1,2 млн на закупівлю спеціалізованих залізничних контейнерів та домовляється про експорт зерна до східних країн Західної Європи. Планується реконструкція потужностей для зберігання та придбання ще більше рухомого складу.

«Ми не робимо з цього окрему статтю доходу. Це спосіб допомогти фермерам виростити врожай у 2022-2023 рр. Далі, сподіваємося, буде легше», — розповідає гендиректор ТОВ «Сингента».

Він додає, що з другого тижня війни компанія відновила імпорт та як і раніше сплачує до бюджету країни податки.

«Ми завозимо товари, сплачуємо ПДВ та всі інші податки. Ми знайшли нових постачальників, підтримали галузі, які обслуговують бізнес, — це логістика та склади. Всі співробітники отримують вчасно зарплату, з якої сплачуються соціальні внески», — ділиться Сергій Клішин.

На його погляд, зупиняти ці процеси недоцільно. Як і відходити від уже впроваджених інновацій, які в недалекому майбутньому дозволять бути конкурентними, успішними, прибутковими.

«Україна стала взірцем відбудови агросектору та економіки. У нас є природні ресурси, талановиті й незламні люди. Україна може бути прикладом інноваційності», — вважає Сергій Клішин.