Новини

Травневе підвищення цін на свинину не закріпилося у червні – асоціація

Травневе підвищення цін на свинину не закріпилося у червні, тож середні ціни на охолоджені м’ясні напівфабрикати зі свинини були в середньому на 1% дешевшими ніж місяцем раніше.

Про зниження цін на свинину в мережах роздрібної торгівлі свідчать результати щомісячного моніторингу Асоціації «Свинарі України».

За словами аналітиків, протягом червня охолоджене м’ясо свиней було доступнішим для українців ніж у кінці весни. Так, середня роздрібна ціна кілограма охолодженої свинини у перший місяць літа була на 0,9% чи 1,8 грн/кг нижчою, ніж у травні та склала 191,9 грн/кг. Утім, не усі м’ясні частини подешевшали.

«Хоча середні ціни на свинину в червні знижувалися, цінники далеко не усіх напіфабрикатів відреагували однаково. Так, наприклад, лопатка та тазостегнова частина понизилися в ціні найсильніше — на 2,3% та 2,8% відповідно. Зіміна цін преміальніших вирізки і корейки була практично непомітною, адже середня ціна за місяць скорегувалася на 0,3% чи у межах 1 грн/кг. Натомість, найзатребуваніша в пікніковий сезон частина — ошийок — навпаки подорожчала за підсумками червня на 1,6%», – кажуть аналітики.

В асоціації заявили, що, окрім зниження закупівельних цін на свинину (-10% проти середньої позначки у травні), вплив на ціни на прилавку має і низка інших чинників, зокрема і додаткові витрати, пов’язані з адаптацією торговельних точок до відключення електропостачання.

Читайте також: Україна у червні збільшила експорт ВРХ

«Так, за відгуками постачальників закладів роздрібної торгівлі, не усі з них змогли адаптуватися до форс-мажорних обставин роботи. Утім, вже в кінці місяця більшість гравців ринку призвичаїлися до нових реалій та організували свою роботу відповідно», — додали в АСУ.

Галузеві аналітики також відзначили, що зниження цін на свинину синхронізувалося з аналогічною динамікою цін на курятину (-0,8% проти середньої ціни у травні), тоді як яловичина додала 5%.

Як повідомлялось раніше, у травні зменшились обсяги забою ВРХ у господарствах.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram