Новини

Україна експортувала 57,5 млн т зернових та олійних – УЗА

В маркетинговому сезоні 2023/2024, який закінчився 30 червня 2024 року, Україна експортувала 57,5 млн т зернових та олійних.

Про це повідомила УЗА.

Згідно з оцінкою УЗА виробництво зернових та олійних минулого року склало 82,8 млн т. Перехідні запаси сягають близько 7 млн т зернових та олійних.

Читайте також: Аграрії 21 області України збирають ранні зернові культури

Минулого сезону найважливішим фактором для експорту українського зерна стало відкриття Українського гуманітарного коридору, який дозволив експортували морським шляхом з глибоководних портів Одещини. Другим за значенням фактором стало запровадження Україною разом з міжнародними партнерами робочого механізму страхування суден, які заходять до українських портів, що здешевило витрати експортерів та, відповідно, українських агровиробників на логістику експорту. Завдяки цим двом факторам, Україна продовжила експортувати зерно та гарантувати продовольчу безпеку в багатьох країнах світу.

В грошовому еквіваленті за даними митниці експорт зернових та олійних в 2023/2024 МР склав $10,76 млрд, а експорт з врахуванням продукції з них, зокрема соняшникової олії та інших олій, макухи та шротів – $17,86 млрд.

Експорт пшениці склав 18,4 млн т на суму $3 млрд, при виробництві близько 22 млн т. Ячменю Україна експортувала майже 2,5 млн т на $376 млн, при виробництві 5,8 млн т.

Як повідомлялось раніше, погодні умови у Польщі та Туреччині суттєво вплинутьна виробництво концентрату яблучного соку.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram