Керівник напрямку трейдингу агрохолдингу LNZ Group Володимир Корчун заявив, що цього сезону в Україні така велика переробка сої, якої ніколи раніше не було. Через великі обсяги українська продукція змушена конкурувати на більших ринках із продукцією Південної Америки.
Про це пише AgroPortal.ua.
За його словами, можна сказати, що зараз український продукт виборює своє місце на нових ринках.
Компанія LNZ Group придбала завод уже в період повномасштабної війни та продовжує інвестувати у виробництво: проводить модернізацію й розширення для налагодження глибокої переробки.
Читайте також: Пальмова олія вже не найдешевша у світі – Bloomberg
“У переробці все залежить від культури. Тому важливо бути мультикрашевим переробником. Цього сезону всі переробні підприємства почали з ріпаку, оскільки була маржа, але коли вона зникає, то стає вигідніше експортувати культуру, а не переробляти. Тому далі в переробці ми переключилися на сою, але всі переробники зробили так само. Цього сезону ситуація в переробці змінюється миттєво. Але компанія LNZ Group одна з найефективніших на ринку, тому в нас грамотно побудована програма, ми хеджуємо свої цінові ризики та приймаємо максимально зважені й правильні рішення”, – каже Корчун.
За його словами, внутрішній ринок не може спожити кількість виробленої продукції, тому змушені конкурувати на світових ринках. Олія та шроти, вироблені на заводі LNZ Group, йдуть на європейські заводи морем.
“Наприклад, уже проторговані перші обсяги соєвого шроту на іспанський ринок. Раніше Україна не була представлена на цьому ринку саме в категорії соєвого шроту, і потрібен час, щоб завоювати довіру споживача”, — сказав Корчун.
Як повідомлялось раніше, торгівля кукурудзою може поновиться у лютому – березні.