У Великій Писарівці на Сумщині, що за п’ять кілометрів від кордону з Росією, зараз лишаються близько тисячі людей, повідомив секретар селищної ради. Серед тих, хто не евакуювався, — родина Скоркіних, яка створила в селищі кілька музеїв.
Про це повідомляє Суспільне.
Ще влітку етносадибу Скоркіних регулярно відвідували екскурсії, були серед відвідувачів і діти, розповідає пан Олексій. Зараз у Великій Писарівці дітей не лишилося. Музей меду, який Олексій Скоркін створив у серпні 2022 року — на зимівлі. Відпочивають і бджоли.
“Я в третьому поколінні займаюся бджільництвом, мій тато займається, і наші родичі. Цій справі присвячуємо все життя. Це попри війну приносить нам кошти. Бджоли зимують в таких вуликах. Взимку вони в такому клубі”, — каже чоловік.
Бджоли не впадають у сплячку, говорить Олексій, вони гріються всю зиму. Температура в центрі клубу сягає 35 градусів. Це – основна пасіка, тут близько 130 вуликів. Поруч вони з батьком 10 років тому висадили понад 100 дерев. Чоловік говорить, йому важливо підтримувати життя в прикордонному селищі попри щоденні обстріли.
Читайте також: Епоха низьких цін. Спеціаліст розповів, чому пасіки обмежуються тільки збиранням меду
Відвідувачам музею меду родина розповідає рецепти виготовлення страв із меду, показує старовинний посуд, організовує майстер-класи з відкачування меду. Також кожен гість може скуштувати їхні страви.
Три роки тому біля пасіки розірвалося 6 російських снарядів, розповідає Олексій Скоркін, у будинку повилітали вікна, був розбитий двір. Довелося самотужки потім все відремонтувати. Попри це, виїжджати родина не планує. Основне заняття взимку – виготовлення рамок, фарбування вуликів, підготовка до нового сезону.
Як повідомлялось раніше, у Мінагро розповіли, скільки Україна експортувала меду до ЄС.