Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) вітає виділення Європейським союзом (ЄС) додаткового фінансування на суму 25 мільйонів євро, призначеного для розширення та масштабування Програми сталого управління дикою природою (УУДП).
УУДП – це ініціатива, яка реалізується з 2017 року в країнах Африки, Карибського басейну та Тихого океану з метою скоротити виснажливе полювання на диких тварин, зберегти дику природу та зміцнити джерела засобів для існування та продовольчу безпеку населення країн, що беруть участь у ній.
На реалізацію першого етапу ініціативи було спрямовано 45 млн євро, виділених ЄС, та додаткове фінансування, надане Французьким глобальним екологічним фондом та Французьким агентством розвитку. Реалізувати другий етап Програми планується з серпня 2023 року до травня 2029 року, вбудувавши його в нову ініціативу ЄС зі збереження біорізноманіття в Африці під назвою NaturAfrica.
У рамках нового етапу ФАО продовжить здійснювати керівництво консорціумом партнерів, до якого входять ФАО, французький Центр міжнародного співробітництва в галузі агрономічних досліджень з метою розвитку (СІРАД), Міжнародний науково-дослідний центр лісівництва (МНІЦЛ) та Товариство охорони дикої природи.
“Програмі УУДП відводиться важлива роль у роботі над побудовою сталого світу, в якому всьому населенню забезпечена продовольча безпека, – повідомила Марія Елена Семедо, перший заступник Генерального директора ФАО. – Ця ініціатива сприяє реалізації Куньмінсько-Монреальської глобальної рамкової програми у галузі біорізноманіття та досягненню покращень за чотирма напрямками, передбаченими новою Стратегічною рамковою програмою ФАО на 2022–2031 роки. Так, Програма допомагає покращити якість харчування за допомогою забезпечення безпеки харчових продуктів у рамках виробничо-збутових ланцюжків м’яса диких та домашніх тварин та покращити стан навколишнього середовища шляхом розробки новаторських підходів до вдосконалення практики, нарощування потенціалу з метою зниження пов’язаних із зоонозами ризиків та захисту екосистем”.
Також по темі: ДБР повідомило про підозру посадовцям нацпарку, які допустили збитків на 6 млн гривень
Партнерство веде спільну роботу з національними та регіональними органами влади, понад 80 місцевими спільнотами та громадами представників корінних народів у 16 країнах. Ініціатива підтримує новаторські та засновані на спільній діяльності цільові підходи до охорони диких тварин, захисту екосистем та підвищення якості життя населення, що залежить від цих ресурсів.
“Створення нових масштабованих моделей збереження дикої природи та підвищення продовольчої безпеки – нешвидкий процес”, – вважає Мар’єта Ягер, заступник Генерального директора Генерального директорату Європейської комісії з міжнародних партнерських зв’язків. – Щоб досягти більшого, ми маємо доопрацьовувати моделі, протестовані Програмою УУДП, поширювати та масштабувати зроблені під час реалізації Програми спостереження, отримані результати та знайдені підходи. Саме тому Європейський Союз виступає за надання додаткового фінансування на продовження реалізації Програми УУДП до червня 2029 року”.