Експорт українського шроту в липні поточного сезону скоротився до близько 290 тис. тонн, що на 28% поступається показнику червня, однак на 12% перевищує липневий показник минулого року.
Про це повідомляє АПК-Інформ.
Також це стало найбільшим обсягом для липня за останні 4 сезони.
За словами аналітиків, якщо експорт українського продукту до Китаю скоротився до 179 тис. тонн (-16%), то обсяг відвантаження до Євросоюзу збільшився до 102 тис. тонн (+4%).
В ЄС діє захисне імпортне мито на продукцію російського та білоруського походження, внаслідок чого перспективи українського шроту на європейському ринку можуть значно покращитися.
Читайте також: Corteva Agriscience збільшила продаж насіння кукурудзи та соняшнику
За даними Єврокомісії, в липні 2024 р. ЄС не здійснювала імпорт російського соняшникового шроту, віддаючи перевагу українському (78%) та аргентинському (14%). Також уперше за тривалий час було імпортовано соняшниковий шрот казахстанського походження (4% частка в загальному імпорті в липні). При цьому в сезоні-2023/24 (для ЄС з липня по червень) частка імпорту російського соняшникового шроту становила майже 27% (22% у 22/23 МР).
Усього за підсумками вересня-липня 2023/24 МР експорт соняшникового шроту з України становив майже 4,5 млн тонн, що стало максимальним показником для зазначеного періоду за останні 4 сезони.
Основним напрямком експорту українського продукту стали ЄС з часткою 42% та Китай з часткою 37%.
Як повідомлялось раніше, у Молдові стан посівів кукурудзи та соняшнику суттєво відрізняється залежно від регіону.