Головне

185 країн світу засновують фонд захисту природи

Екологічні лідери з 185 країн зібралися у Ванкувері, Канада, у четвер, щоб започаткувати фонд підтримки глобальної охорони природи, а Організація Об’єднаних Націй закликала робити внески для досягнення цілей, включаючи захист 30% суші та прибережних територій шляхом 2030 рік.

Про це повідомляє Reuters

Канада заявила, що вкладе 200 мільйонів канадських доларів (147,20 мільйона доларів), а Сполучене Королівство внесло 10 мільйонів фунтів (12,60 мільйона доларів).

«Ми добре починаємо. Зараз ми закликаємо до подальших обіцянок від країн та інших джерел, щоб перші проекти в рамках нового фонду могли бути запущені наступного року», — сказав Девід Купер, виконуючий обов’язки виконавчого секретаря Конвенції ООН з біологічних захворювань. різноманітність.

Агітаційна група Avaaz заявила, що Глобальному рамковому фонду біорізноманіття потрібно 200 мільйонів доларів від принаймні трьох донорів до грудня, щоб вважатися оперативним.

“Час напівзаходів минув”, – заявив директор Avaaz Оскар Соріа. «Звичайно, донори можуть придумати мізерні 40 мільйонів доларів», необхідних для того, щоб фонд почав працювати.

Зустріч відбулася через вісім місяців після того, як уряди погодили Куньмінсько-Монреальську глобальну рамкову програму збереження біорізноманіття — те, що деякі називають «Паризькою угодою про природу», посилаючись на знаковий пакт ООН 2015 року про боротьбу зі зміною клімату.

Також по темі: Земля переживає безпрецедентні кліматичні зміни

Одна з 23 цілей рамки полягає в тому, щоб допомогти мобілізувати гравців державного та приватного секторів, щоб спрямовувати 200 мільярдів доларів на рік на природоохоронні ініціативи до 2030 року, причому до 2025 року розвинуті країни будуть вносити щонайменше 20 мільярдів доларів з цієї суми.

Фонд, відкритий у четвер, управляється Глобальним екологічним фондом (GEF) — механізмом, створеним відповідно до Конвенції ООН про біологічне різноманіття та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, який за останні 30 років надав понад 23 мільярди доларів на тисячі проектів. .

Найменш розвинені країни світу та малі острівні держави матимуть пріоритет і отримають більше третини коштів, з цільовим призначенням до 20% на проекти, керовані корінними народами, йдеться у заяві ГЕФ.

(1 долар = 1,3587 канадських доларів)

(1 долар = 0,7938 фунта)

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram