Тваринництво

30 років волинській м’ясній породі: аграрії про проблеми галузі тваринництва в області

У 2024 році виповнюється 30 років з часу виведення волинської м’ясної породи. Наразі Волинь лідирує в Україні за кількістю великої рогатої худоби м’ясного напрямку, волинська м’ясна порода збережена, заявив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Юрій Юрченко.

Про це повідомляє Суспільне.

За словами автора волинської м’ясної породи великої рогатої худоби Тимофія Янка, розпочиналося виведення з 1974 року. Тоді влада ухвалила Постанову про розвиток галузі м’ясного скотарства в Україні — виділили 12 базових господарств в Україні, у тому числі волинське господарство у селі Старий Мосир Ковельського району.

“Мною була розроблена схема схрещування і створення. Звучало так: створення волинського типу м’ясної худоби на основі схрещування місцевої худоби, а Волинь представлялася червоно-польською і чорно рябою породою. Схема схрещування передбачала 20-річну роботу”, — каже Янко.

Станом на жовтень 2024 року волинську м’ясну породу великої рогатої худоби утримують чотири волинські господарства.

Серед них — сільськогосподарське товариство у селі Старий Мосир Ковельського району. Тут налічується 1100 голів волинської м’ясної породи, каже фермер Володимир Потапчук. З його слів, ця худоба витривала до наших природних умов, випасається на ділянках, де є болота, чагарники, поблизу меліоративних каналів чи річок.

Деталі – у сюжеті:

Як повідомлялось раніше, Україна збільшила експорт ВРХ.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram