Новини

Адаптація української продукції до стандартів ЄС створить умови для виходу на нові ринки – ВАР

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що для агросектора України важливими питаннями є адаптація виробництва до вимог ЄС та програми підтримки, які продовжує впроваджувати уряд разом із міжнародними партнерами.

Про це повідомляє пресслужба ВАР.

Марчук розповів про складний процес євроінтеграції аграрного сектору України та наголосив на необхідності адаптації продукції, зокрема молочної, до стандартів ЄС.

“Молочне виробництво активно розвивається, оскільки в рамках євроінтеграції необхідно досягти рівня молока екстракласу. Високі стандарти ЄС щодо якості харчових продуктів можуть бути забезпечені саме промисловими виробниками. Розширення експорту до Європи відкриває нові можливості для української продукції, зокрема на китайському ринку, який відомий своєю вибагливістю до якості. Якщо наші стандарти будуть визнані в ЄС, це створить умови для виходу на інші азійські ринки, що є надзвичайно перспективним. Окрім того, молочно-товарні комплекси створюють нові робочі місця, що сприятиме поверненню українців з-за кордону та розвитку сільської інфраструктури. З точки зору фінансових інвестицій, це дуже перспективний напрямок,” — каже заступник голови ВАР.

Читайте також: Рибогосподарську галузь необхідно реформувати відповідно до законодавства ЄС – Коваль

Серед основних викликів євроінтеграції експерт виділив жорсткі вимоги ЄС, які стосуються використання мінеральних добрив і засобів захисту рослин. Європейські фермери вже протестували проти цих вимог, оскільки вони є досить суворими.

“ЄС компенсує своїм фермерам витрати на виконання вимог “зеленого курсу”, але Україна, поки не будучи членом ЄС, не має можливості отримувати такі компенсації. Тому всі фінансові витрати лягають на наших товаровиробників,” — зазначив Марчук.

За його словами, процес євроінтеграції важливий для українського аграрного сектору, і Україна активно працює над адаптацією до вимог ЄС.

Як повідомлялось раніше, Україна в новому сезоні експортувала понад 10 мільйонів тонн зернових.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram