Грибок вразив Африку десять років тому, а зараз він швидко поширюється, що підтверджено генетичним дослідженням, проведеним Вагенінгенським університетом (WUR) та Утрехтським університетом. За словами професора патології рослин Герта Кема (Gert Kema) та його колег, це захворювання становить загрозу для продовольчої безпеки Африки.
Фузаріозне в’янення поширюється в Мозамбіку, де штам TR4 домінує та вражає плантації фермерів, які вирощують банани. За останнє десятиліття хвороба також поширилася в Азії та Південній Америці, пише EastFruit з посиланням на FreshPlaza.
Нове дослідження, проведене аспіранткою Кема Анук ван Вестерховен (Anouk van Westerhoven) та фахівцем з біоінформатики та даних Майклом Зайдлом (Michael Seidl) з Утрехтського університету, показує, що грибок TR4 поширився як мінімум на 200 кілометрів від вихідного місця. Генетичні дослідження показують, що штами, виявлені у різних місцях, тісно пов’язані між собою, а це означає, що патоген, виявлений у Мозамбіку, має єдине походження.
Ван Вестерховен зазначає: «Зрештою, перший спалах не було взято під контроль. Хвороба продовжує поширюватися, зокрема, на плантаціях дрібних фермерів і навіть у садах населення. Ймовірно, аграрії не розпізнають хворобу і, як наслідок, не можуть адекватно її лікувати».
“Питання не в тому, чи пошириться хвороба, а в тому, коли вона пошириться на інші африканські країни”, – заявляє спеціаліст.
У таких країнах, як Танзанія, Малаві, Уганда та Руанда, банани є основним харчовим продуктом для мільйонів людей. Вони часто вирощують банани Кавендіш, які продаються у супермаркетах у всьому світі, а також місцеві сорти бананів. Професор Кема зазначає, що невідомо чи всі сорти сприйнятливі до TR4, чи ні. За його словами, ця хвороба загрожує продовольчій безпеці у цих країнах.
Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro
Читайте також
Європейські виробники фруктів все частіше використовують мобільні вітряні машини для збереження врожаю