Рослинництво

Аграрій назвав причини поганої якості картоплі цього року

Комерційний директор «Ван Дайк Технікс‎‎»‎‎ Андрій Марущак назвав причини поганої якості картоплі цього року.

“Перше, що вплинуло, – це погодні умови раз. Друге, – це, на жаль, відсутність якісного насіннєвого матеріалу. Тому що в країнах, які нам традиційно продають насіння, тобто Нідерланди, Бельгія, Франція, Німеччина, – в них були дуже погані умови збирання. Вони не змогли зібрати багато картоплі, зокрема насіннєвої. Відповідно, вони не змогли поставити високі репродукції, тобто еліту, супереліту, в достатній кількості на наш ринок. Вони ледь свій забезпечили”, – сказав він SEEDS.

За його словами, до того ж, кілька років поспіль фермери-картоплярі мали дуже низькі ціни і не змогли достатньо заробити грошей.

Читайте також: В Україні стрімко зростає попит на продовольчу картоплю

“Багато хто скоротив площі під картоплею, але не відмовився від неї. Подорожчали абсолютно всі хімічні компоненти, що вплинуло на вартість засобів захисту ростин, добрив, збільшилась вартість пального, вартість робочої сили. Затрати на вирощування картоплі зросли, а ціни залишалися низькими, і багато хто почав економити і на ЗЗР, і на добривах, і на всьому іншому, зокрема на насінні. Це напряму вплинуло на якість товарної картоплі. Ось через що ми маємо проблеми з картоплею, які вже помітні в багатьох регіонах”, – сказав він.

Марущак заявив, що цьогоріч на Півдні була посушлива погода, в центральних регіонах України було дуже спекотно. В північних регіонах були дощі, які залили посадки картоплі настільки, що деякі фермери були вимушені їх просто переорати, передискувати. На Чернігівщині таких фермерів достатньо, а Чернігівщина — це саме картопляний край.

“В результаті ми отримаємо низьку якість картоплі. Тобто, якщо брати вал, то валу картоплі достатньо для того, щоб їсти. Але для продажу – такої картоплі немає. Але, я думаю, що восени буде багато картоплі, бо вал є. Картопля, пізніше, буде і по 20 гривень, може дорожче. Хоч вона і неякісна, – її будуть потихенько продавати для того, щоб отримати бодай якісь гроші, і, до того ж, не витрачатися на зберігання”, – додав він.

Як повідомлялось раніше, Україна встановила рекорд з експорту картопляного крохмалю.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram