Рослинництво

Аграрій пояснив, чому посіяна в сухий ґрунт озима пшениця у кращому стані, ніж посіяна після дощу

В СФГ «Істок», що розташоване у Київській області, озима пшениця, яку посіяли в суху землю, нині розкущена і має кращий вигляд, аніж посіяна після дощу.

Про це заявив голова господарства Євгеній Канарейкін, пише AgroTimes.

За його словами, сівба в сухий ґрунт була більш якісна, з чітко витриманою глибиною посіву 2-3 см, і одразу після сівби пішов дощ, тож отримали дружні сходи.

Читайте також: В Україні є передумови для проходження перезимівлі озимини з найменшими втратами

«Оскільки дощ був рясний (з 5 по 11 жовтня випало майже 70 мм), ґрунт був перезволожений, а строки сівби піджимали, тому на перезволоженому ґрунті якість сівби була гірша. І наразі на цих полях озима пшениця має 1-2 листочки», – зазначив аграрій.

В цілому озиму пшеницю в СФГ «Істок» під урожай-2025 посіли, як і планували, на площі 230 гектарів. Але якщо в попередні роки попередником пшениці була традиційно соя, то цього року сою збирали пізно і довго. Сходи були недружні, тому частина полів уже була готова до жнив, а на іншій частині ще був сирий стручок. Через це жнива сої затягнулися і довелося змінити технологію сівби озимої пшениці.

«Відтак, вона у нас посіяна по трьох попередниках: 100 га – після ріпаку озимого, 60 га – після соняшнику і 70 га – після сої. Причому 40 га уперше за мою практику довелося посіяти в суху землю. Почали сіяти 4 жовтня, а вже 5-го пішов дощ», – додав Канарейкін.

Як повідомлялось раніше, на сході України найгірший стан посівів озимих.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram