Новини

Аграрій розповів, чи мають картопля та цибуля охолоджуватись після закладення у сховище

 Керівник компанії «Толсма Текнік» Олесь Капітанчук заявив, що після закладання цибулі та картоплі у сховище їх краще не охолоджувати, тому спеціалісти не радять на ніч відкривати впускні клапани, оскільки температура зовні падає.

Про це пише Садівництво по-українськи.

Вища температура продукту сприяє швидшому сушінню, що є головним завданням після закладання цих культур у сховище, наголошує він. Найоптимальніша температура для сушіння становить 15-20 градусів, тоді як діапазону 20-30 градусів слід уникати.

«Попри це, серед наших овочівників досі існує стереотип, що після закладання овочі потрібно охолоджувати. Натомість у Нідерландах активно використовують газові обігрівачі, особливо у дощову погоду», – сказав він.

Читайте також: Для Заходу України цей рік був середнім за погодними умовами та врожайністю – аграрій

Через тиждень-два, залежно від погодних умов, після сушіння починається лікувальний період.

«Лікування – це, по суті, процес сушіння, який передбачає продування сухого продукту теплим повітрям для загоєння механічних пошкоджень, що виникли під час збору. Тільки після цього охолоджуємо продукт до температури зберігання, за допомогою зовнішнього повітря. Якщо овочі зібрані у вересні, просушені до початку жовтня, холодні ночі забезпечать необхідне охолодження», – сказав Капітанчук.

Як повідомлялось раніше, на Львівщині крохмальний завод заклав у тимчасове сховище 6 тис. т картоплі.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram