Засновник компанії Vimagro (Івано-Франківська область) Володимир Тимків заявив, що боротись з проблемами, які виходять з грунту, після висаджування спаржі набагато складніше, адже це багаторічна культура і росте плюс-мінус 10 років на одному місці.
Про це повідомляє «Плантатор».
«Сама ділянка мінімум один рік готується під посадку. Робимо якісний аналіз ґрунту і води та аналіз ґрунту на багаторічні бур’яни і чистимо ділянку від них гербіцидом. Якщо цього не зробити, видалити бур’яни після садіння спаржі буде неможливо. Далі вносимо органіку, яку любить спаржа», – зазначи він.
Читайте також: Овочівництво заходу і центру України низькопродуктивне – експерт
Восени перед роком садіння спаржі слід зробити глибоку оранку або чизелювання на глибину мінімум 70 см, щоб зірвати плужну підошву, інакше коренева система рослини не зможе піти в глибину, а рослина страждатиме від посухи.
«Знову робимо аналіз ґрунту: якщо бракує фосфору та калію, вносимо їх під оранку, тому що вони довше розчиняються у ґрунті. Навесні, так рано, як погода дозволить зайти у поле і вже буде у наявності посадковий матеріал, закладаємо плантацію», – сказав Тимків.
Як повідомлялось раніше, кукурудза у січні-лютому 2025 року стала найбільш експортованим товаром України.