Дружність сходів кукурудзи можна оцінити після появи трьох листочків, тому що до цього рослина харчується епідермісом насінини й ще не бере поживу з ґрунту.
Про це заявив керівник групи технічної підтримки напряму насіння кукурудзи компанії «Сингента» Ігор Ковальчук, пише The Ukrainian Farmer.
За його словами, важливо пам’ятати, що недостача одного елемента живлення не може бути компенсована надлишковою кількістю іншого.
“Якщо, скажімо, в ґрунті недостатньо заліза, то ефективність використання азотних добрив буде нижчою. Якщо ж бракує цинку, то, відповідно, він не братиме участі у формуванні бруньки качана, коли закладається кількість рядів зерен і кількість зерен у ряду. Це відбувається у фазу 7–8 листків, тож оцінювати стан посівів обов’язково треба у фазу 4–5 листочків. Це саме той період, коли можна виявити брак цинку (листки між прожилками біліють). Тож якщо не вносили цинк перед сівбою, його слід вносити до появи 6-го листка, не пізніше (до того ж перший листок також ураховується)”, – розповів Ковальчук.
Читайте також: Коли сіяти кукурудзу на силос після гібридного жита
Аграрій каже, що у будь-якому разі вплив елементів живлення на кукурудзу буде залежати від вологозабезпечення. Якщо господарство розташоване в зоні, де кукурудза може давати і 15 т/га врожаю, але за середньостатистичними показниками у вас більше ніж 400 мм не випадає й опади нерівномірні, планувати більші норми внесення добрив неефективно й економічно невигідно, адже без достатньої кількості вологи вони не спрацюють на 100%.
Як повідомлялось раніше, аграрії з Черкащини відмовляються сіяти кукурудзу.