Законодавство

Аграрії та нардепи розроблять законопроєкт щодо зменшення акцизів на пальне для агросектору

У податковому комітеті Верховної Ради створили робочу групу, яка має розробити законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для сільгосптехніки.

Про це повідомляє ВАР.

Експерти Всеукраїнської аграрної ради увійдуть до складу цієї робочої групи. Разом із депутатами, представниками уряду, податковою, іншими експертами та аграріями працюватимуть над правовими механізмами застосування понижувального коефіцієнта на рівні 0,5 до ставок акцизного податку на важкі дистиляти (газойли), призначені для використання сільськогосподарськими виробниками.

Читайте також: Боротьба з “чорним” зерном: Зеленський підписав законопроєкти

Протягом наступних трьох місяців робоча група має підготувати відповідний законопроєкт та подати його на розгляд Верховної Ради.

Минулого тижня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт №11256-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку», яким збільшується акциз на пальне зі 139 до 330 євро за тисячу літрів до кінця 2028 року.

У ВАР заявляли, що цей закон несправедливий стосовно українських аграріїв, адже сільгосптехніка не їздить дорогами загального користування для яких збільшується цей акциз. Більше того, вже сьогодні українські аграрії сплачують вдвічі більший акциз на пальне, на відміну від їхніх європейських колег. А через збільшення акцизного податку до 330 євро, вітчизняні агропідприємства сплачуватимуть у 5 разів більше, що ставить їх в неконкурентне становище з аграріями ЄС.

Проте, розуміючи важливість імплементації європейського законодавства та підтримки фінансування армії, аграрії погоджуються сплачувати підвищені акцизи на пальне до закінчення війни. Але просять врахувати європейський досвід та впровадити справедливі підходи до оподаткування аграрного сектору акцизним податком. А саме: після закінчення війни зменшити ставку акцизу на 50%.

Як повідомлялось раніше, Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт про ДАР.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram