Рослинництво

“Агробуду” цього року довелося заощадити на вирощуванні сої

Господарству “Агробуд”, що у Вінницькій області, цього року довелося заощадити на вирощуванні сої, обмежившись тільки стартовими добривами, на кшталт нітроамофоски, нормами кілька десятків кілограмів на 1 га. 

Про це повідомив головний агроном ТОВ “Агробуд” Михайло Бунько в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

За його словами, цей захід не є аж надто вимушений.

“За моїми спостереженнями, ми занадто акцентуємо увагу на мінеральних добривах, ігноруючи той об’єктивний чинник, що у ґрунті банально бракує вологи, щоб засвоїти велику кількість діючої речовини”, – сказав агроном.

Він вважає, що навіть осінні дощі не рятують загальної ситуації.

“Навесні, якщо з опадами буде так, як найчастіше у нас відбувається, то будуть проблеми з розвитком посівів ярих культур, як це трапилося цього року. Та ж таки соя не добрала своє в плані вологи в першій половині вегетації, і тепер ми не розраховуємо на високу врожайність. Поки що важко сказати, якою вона буде, через проблеми зі збиранням”, – сказав він.

Так, часті осінні дощі призводять до того, що низько опущені жатки, особливо на збиранні невисоких сортів сої, загрібають вологий ґрунт. Тому зібрати сою вчасно та якісно наразі досить складно.

Бунько зазначив,  що нормальною у них вважається врожайність сої на рівні 3 т/га, а бувало, що збирали на окремих полях і по 4-5 т/га сої.

Як повідомлялось раніше, “Нива Переяславщини” завершила обмолот сої.