Група “Агротрейд” підбила підсумки першого року вирощування арахісу. Компанія завершила всі заплановані роботи з першим врожаєм арахісу та отримала цінний досвід роботи з цією культурою.
Про це йдеться у повідомленні пресслжуби компанії.
У повідомленні сказано, що збирання відбувалося механізованим способом, а при доробці застосовували ручну силу: через невеликі площі купувати техніку для обмолоту поки що не доцільно. Отримані боби поміщено на зберігання – їх облущать у квітні 2025 року безпосередньо перед обробкою для посіву.
Читайте також: “Культурна ліщина”. Як садівник на Рівненщині вирощує понад п’ять тисяч дерев фундука
“Ми отримали на 30% нижчі результати, ніж очікували. Зважаючи на те, що з моменту посіву до збирання випало лише 5 міліметрів дощу, що надзвичайно мало, то за оптимальних умов врожай може бути кращим. Ми проаналізували, де припустилися помилок – їх ми врахуємо та продовжимо працювати з цією культурою. Зараз ми займаємося розмноженням насіння і наступного року плануємо збільшити площу під арахісом на Харківщині”, – сказав директор агропромислового департаменту групи Олександр Овсяник.
У компанії заявили, що система удобрення арахісу показала себе гарно, але гербіцидний та інсектицидний захист на наступний рік буде переглянуто.
“Це пов’язано з тим, що культура має довгий вегетаційний період. І коли вона залишається єдиною зеленою рослиною в полі, довкола збираються всі шкідники та хвороби. Однією з найбільших загроз є озима підгризаюча совка – ґрунтовий шкідник, який пошкоджує боби та ховається на глибині близько 15 сантиметрів. Через це знешкодити його досить важко. Тому фахівці Групи дійшли висновку, що система захисту від шкідників, як і у випадку з хворобами, має працювати на випередження”, – сказано у повідомленні.
Також досвід аграріїв говорить, що арахіс можна сіяти густіше, оскільки на зріджених посівах не збільшилося плодоношення рослин – як, наприклад, у сої чи інших культур, які компенсують рідший посів створенням додаткових гілок, бобів, кущення і т.д.
У 2025 та 2026 роках компанія продовжить випробування та покращуватиме технологію вирощування арахісу. За результатами третього року роботи, після аналізу можливостей групи та готовності ринку, буде розглядатися можливість виокремлення вирощування арахісу в новий бізнес-напрямок.
У 2024 році “Агротрейд” вперше для насіннєвих цілей посіяв арахіс у Харківській області.
Як повідомлялось раніше, науковець розповів, як правильно вносити фосфор під фундук.