Рослинництво

Аналітики розповіли про наслідки травневих заморозків в Україні для лохини та малини

Виробники заявляють, що у Львівській, Тернопільській та Хмельницькій областях заморозки торкнулися насаджень ранніх сортів лохини та малини, пошкодження яких у деяких господарствах відмічено на рівні від 50% до 70%.

Про це пише EastFruit.

При цьому заморозки пройшли смугами і деякі ділянки насаджень залишилися неушкодженими. Нічні температури в цих областях протягом останніх днів опускалися до значень -5°С, що деякі з фермерів називали критичним для ягідних насаджень. У той же час стан пізніх культур у вищезазначеному регіоні на даний момент залишається стабільнішим.

Садівники з Вінницької та Київської областей України повідомляли про практично повну втрату майбутнього врожаю ранніх сортів лохини, збирання якої очікувалося вже після першої декади червня поточного року. Що стосується пізніх сортів ягід, то поки що передчасно говорити про будь-які збитки в даному регіоні.

Читайте також: Айва, лохина й не тільки. Вчителька з Черкащини вирощує вдома екзотичні рослини

З Сумської області повідомляли про вимерзання більшої частини насаджень малини ранніх сортів. У цьому регіоні нічні температури повітря опускалися до позначок -8°С, що є критичним для плодоовочевих насаджень. З центральних регіонів країни фермери повідомляли про пошкодження у насадженнях лохини до 15%, при цьому цей факт стосується виключно ранніх сортів ягід.

Аналітики заявили, що синоптики прогнозують негативні температури повітря у нічний час на більшій території України ще як мінімум у найближчі кілька днів. Після чого, за їхніми словами, встановиться тепліша та сприятливіша погода для рослин. Але на даний момент ризик для насаджень фруктів, ягід та овочів в Україні зберігається.

Як повідомлялось раніше, свіжа лохина принесла Україні рекордну експортну виручку.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram