Світові ціни на вершкове масло залишаться високими до кінця року, як мінімум, до листопада-грудня. Світовий ринок молочних жирів розбалансований, попит перевищує пропозицію.
Про це повідомляє Інфоагро.
За підсумками липня в Україні вершкове масло вже серед головних драйверів росту продовольчої інфляції, але далі може бути ще «крутіше».
За словами аналітиків, всі молочники пам’ятають помилки минулої осені, коли нестача запасів масла призвела до переорієнтації на імпортний товар, і тим було спровоковане підвищення ціни на масло-моноліт одразу на 25-30%.
Деякі оператори ще в травні почали готуватися до зими і планувати стратегію запасів. Інші працюють без складів і продають товар на місяць вперед, тим самим збільшуючи волатильність цін сирого молока.
Читайте також: За сім місяців зріс імпорт і експорт сирів
Однак аналітики зазначили, що поки ситуація не критична. Згідно з оцінками Інфагро, запаси вершкового масла на початок серпня є вищими, ніж ті, що були в аналогічний період минулого року. Але активізація експорту, про що свідчить найвищий місячний показник з весни минулого року, вже насторожує.
Девальвація гривні посилює ризики інфляції, оцінити її розвиток можна, порівнюючи внутрішні ціни на масло-моноліт та опції експорту (на графіку, для новозеландського товару розрахунково застосований часовий лаг на доставку).
А врівноважувати ситуацію буде український споживач, який «голосуватиме гаманцем». Неважко здогадатися, що в цьому випадку відбудеться скорочення внутрішнього попиту.
Як повідомлялось раніше, «Овостар Юніон» переробив майже на 30% більше яєць.