Новини

Біолог відповів, коли кавуни вперше з’явилися в Україні

Потрапляння кавунів на територію України відбулося значно раніше, ніж потрапляння картоплі та американських рослин, оскільки такі африканські шляхи зв’язку виникли значно раніше, заявив кандидат біологічних наук, науковий співробітник Національного природничого музею імені Шмальгаузена Олексій Коваленко. 

Про це повідомляє Українське радіо.

“Точно складно сказати, яке саме століття, тобто, очевидно, в 10-11 столітті більша частина мешканців Русі навряд чи знала, що таке кавун. Але цей зв’язок можливо існував на рівні грецьких колоній, через які, зокрема, потрапляли, наприклад, буряки та деяка інша низка рослин, які мали південний шлях поширення на територію України”, – сказав він.

Читайте також: “Людей тут дуже мало”. Фермер розповів про сезон кавунів на Херсонщині

За його словами, також із кавуном, очевидно, потрапила інша рослина, яка часто бентежить, тому що є практики після невдалого сватання отримувати чудовий плід гарбуза як втішний приз, чи, можливо, з інших якихось таких мотивів.

“Представника роду лагенарія, його ще іноді називають пляшковий гарбуз, легітимно називати українською мовою словом тиква. Це той гарбуз, який має досить тверду оболонку в зрілому стані. У молодому вигляді він більше нагадує якийсь кабачок. І, очевидно, давнє використання слова кабачок стосувалося саме цієї рослини, а зовсім не того кабачка, який ми зараз кабачком називаємо, тому що як окремий різновид він виник теж недавно. Тому все те, що стосувалося потрапляння гарбузів з Америки, стосувалося, очевидно, саме рослини лагенарії”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, в Україні після різкого зниження зросли ціни на кавуни.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram