Новини

Болгарія наполягає на квотуванні імпорту українського зерна

Болгарія наполягає на запровадженні тарифів і квот на імпорт українського зерна до ЄС.  Вимогу пояснюють “значними” стражданнями місцевих фермерів після зняття обмежень на торгівлю українською продукцією.

Про це пише euractiv.de.

У Мінсільгоспі Болгарії заявили, що збільшення експорту з України викликає серйозне занепокоєння у виробників, оскільки вони не можуть конкурувати з цінами на українську продукцію.

У відомстві зазначили, що Болгарія має істотні потужності з виробництва рафінованої та нерафінованої соняшникової олії, а також біодизельного палива. Болгарські виробники в цих секторах є одними з найбільших у ЄС. Водночас Болгарія не виробляє достатньо насіння соняшнику для своїх потужностей і сильно залежить від імпорту з України.

Читайте також: Болгарія у 2024 році збільшила виробництво пшениці

Міністерство заявило, що запровадження мит на українське насіння соняшнику та ріпаку ускладнить продаж болгарської продукції на світовому ринку. Коли минулого року набула чинності заборона на імпорт українського зерна, деякі виробничі потужності було закрито.

Коментуючи якість українського зерна, в міністерстві розповіли, що 2023 року болгарські органи охорони здоров’я перевірили його і констатували, що воно цілком безпечне. Крім того, насіння соняшнику з України має вищий середній вміст олії, ніж болгарське насіння.

Щоб задовольнити болгарських виробників зерна та олії, а також тваринників, які покладаються на дешевий імпорт, болгарський уряд запропонував Європейській Комісії встановити “імпортні квоти” на безмитний імпорт. У разі їх перевищення Мінсільгосп Болгарії наполягає на сплаті митних зборів на українську продукцію.

У Болгарії кажуть, що максимальні обсяги української агропродукції мають “відповідати ринковій логіці та переробним потужностям, а також забезпечувати більшу ясність і впевненість і для виробників, і для переробників”.

Як повідомлялось раніше, Україна запропонувала Польщі механізм верифікації експорту агропродукції.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram