Новини

Чи може креветківництво бути прибутковим бізнесом в Україні?

Технолог ТОВ «Вісмар аква» Любомир Гайдамака заявив, що креветківництво може бути досить прибутковим бізнесом в Україні. До того ж в українських виробників є можливість експортувати креветку до європейського столу за 72 години від улову.

Про це пише Аgrotimes.

За його словами, маючи посадковий матеріал, синтетичну сіль, корми та дотримуючись технології, креветку ваннамей можна вирощувати будь-де в Україні.

«У південних областях навіть в умовах легких конструкцій (парники) можна вирощувати креветку 2 виробничі цикли. Для цього треба в квітні висадити личинку в тепле приміщення в маленький об’єм води на 4 тижні, а потім у травні ‒ на фінальне вирощування в басейні в теплицях», – сказав він.

Читайте також: Розширення функціоналу платформи еРиба: урядова постанова набрала чинності

Оптимальна температура води для вирощування креветки ‒ 30 °С. Хоча вона ростиме і за 24-26 °С, але терміни вирощування значно подовжуються. Креветка потребує солоної води: згодиться навіть 5 ppt.

«Має значення не так солоність води, як баланс основних мінералів у морській воді: солі кальцію, магнію й калію.  Навіть за відсутності доступу до морської води можна використати синтетичну сіль», – сказав Гайдамака.

За його словами, з площі в 6 соток (400 м2 теплиці та 200 м2 допоміжної площі) за сезон тривалістю 7 місяців можна заробити понад 1 млн грн.

«За ціни реалізації в 800 грн/кг свіжої охолодженої креветки реально отримати трохи більше 2,2 млн грн валового доходу, з котрих щонайменше половина буде чистим доходом», ‒ сказав Гайдамака.

Як повідомлялось раніше, у червні подорожчала морожена риба.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram