Новини

Чи впливають малі господарства на ринок індичатини в Україні?

У рік початку повномасштабної війни в Україні суттєво скоротилося виробництво індичатини, що спочатку було пов’язано з повною відсутністю імпорту добового молодняку з березня по червень, а згодом ‒ із перебоями у постачанні.

Про це розповів регіональний менеджер із продажів компанії Moorgut Kartzfehn Turkey Breeder GmbH (Німеччина) Олександр Куліченко, пише Наше птахівництво.

“Попри те, що в Україні постійно з’являється багато невеликих господарств, які утримують близько 1 тис. голів птиці одночасної посадки, вони суттєво не впливають на формування ринку індичатини”, – сказав Куліченко.

За його словами, такі невеличкі господарства, як правило, є крафтовими з досить специфічним ринком збуту.

В Україні ринок індичатини в 2023 році за обсягами виробництва повернувся до довоєнного рівня. Якщо в 2022 році було імпортовано 1,75 млн голів добових індичат, у 2023 році ‒ вже 2,5 млн голів.

Читайте також: Попит на тушку птиці з України є в Африці та на Близькому Сході

Експерт каже, що натомість останніми роками не з’явилось жодного нового великого чи середнього гравця на ринку індичатини, ніхто не побудував нових пташників і не інвестував кошти в потужне виробництво,.

“Чинні підприємства мають довгострокові плани, проєкти розширення, планують залучення інвестицій тощо. Проте я впевнений, що після закінчення війни індиківництво розвиватиметься в нас досить активно. А нинішнє скорочення виробництва індичатини в Європі свідчить про те, що ця ніша буде недостатньо заповненою. Після закінчення війни багато птаховиробників розширюватимуть своє виробництво, будуватимуть нові пташники й забійні цехи”, – сказав він.

Куліченко заявив, що собівартість виробництва індичатини в Україні нижча, ніж у країнах Європи. З тим вартість індичатини досить висока: навіть вища, ніж у багатьох європейських країнах.

“Це пов’язано з тим, що український ринок усе ще далекий від насичення, попит на індичатину переважає над пропозицією”, ‒ сказав він.

Як повідомлялось раніше, названо стадо птиці, яке найбільш схильне до розкльовувань.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram