У березні середнє значення індексу продовольчих цін ФАО знизилося у порівнянні з лютим на 2,1% або 2,8 п. до 126,9 п., – повідомляє прес-служба організації.
Зниження цін триває вже 12 місяців поспіль, після того, як у березні 2022 р вони сягнули максимуму. За рік середнє значення індексу продовольчих цін ФАО знизилося на 20,5% або 32,8 п. У березні найбільше знизилися ціни на зернові, рослинні олії та молочну продукцію, тоді як ціни на цукор та м’ясо виросли.
Читайте також:
ФАО та ЄБРР працюють над стратегією розвитку агробізнесу в Україні
Ціни на продукти у Швеції найвищі за останні 72 роки
Насіння від ФАО: харківські фермери можуть подати заявки до кінця тижня
Середнє значення індексу цін на зернові знизилося у порівнянні з лютим на 5,6% або 8,2 п. до 138,6 п., що на 18,6% або 31,6 п. поступається показнику березня 2022 р. У березні світові ціни знизилися майже на всі основні зернові культури, а найбільше (на 7,1%) – на пшеницю на тлі значних світових запасів та посилення конкуренції між експортерами. Також падінню цін сприяло продовження дії зернової угоди, яке дозволить Україні активізувати поставки з чорноморських портів, підвищення прогнозів виробництва для Австралії, а також покращення стану посівів озимих зернових в ЄС. Посилення конкуренції з боку рф, де ціни опускаються на тлі значного обсягу пропозицій, також тисне на світові котирування.
Середнє значення індексу цін на рослинні олії знизилося у порівнянні з лютим на 3% або 4,1 п. до 131,8 п., що на 47,7% поступається показнику березня 2022 р., оскільки значне зниження цін на соєву, ріпакову та соняшникову олію з надлишком компенсувало зростання світових котирувань на пальмову олію.
Читайте про новини агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram