Бердичівський пивзавод більше не буде випускати пиво “Жигулівське”, повідомили в компанії. Зазначається, що “Бердичівське” не хоче виробляти пиво, назва якого пов’язана з радянсько-російським минулим.
Читайте також: Як часто українці п’ють пиво та яке обирають
“Ми знаємо, зникнення чого ви бажаєте найбільше, але поки зникне тільки Бердичівське Жигулівське. Назві з радянсько-російським минулим не місце на полицях наших магазинів. Так, ми повинні були зробити це вже давно, але через багато технічних нюансів, робимо лише зараз”, – йдеться у повідомленні.
Про нову назву сорту пивзавод обіцяє повідомити згодом.
Пиво, що настільки прийшлося до смаку всім у СРСР та масово продовжили виробляти у пострадянську епоху, насправді приїхало з Австрії.
Зварити традиційний австрійський лагер вирішив Альфред фон Вакано, орендувавши землю в Самарі під будівництво заводу ще у 1880 році терміном на 99 років. Назвав він свій напій, що пішов у світ на початку 1881, “Віденським”.
Пінне настільки сподобалося громадянам у всіх куточках країни, що темпи виробництва швидко зростали. Втім вже у 1918 році завод націоналізували більшовики. Сімейству Вакано довелося брати свій колишній завод в оренду у влади. Виробництво відновилося лише у 1923 році. Рецепт затвердили ГОСТом, а назву змінили з “буржуазійного” віденського на патріотичне “Жигулівське”.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram