Новини

Державні програми для аграріїв: як вони працюють у Кіровоградській області

У держбюджеті 2025 року підтримку аграрного сектору збільшили на понад два мільярди гривень, якщо порівнювати з цьогорічним. Серед державних програм, якими можуть скористатися аграрії – допомога власникам кіз, овець та корів, власникам садів й теплиць, дотації на гектар ріллі та підтримка тих, хто працює у переробній галузі.

Як повідомляє Суспільне, керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова заявила, що наразі у Кіровоградській області працюють майже півтори сотні переробних підприємств. Така ж кількість була і до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Після вторгнення, через блокування продажу українського зерна, в області стали переробляти на 20% більше збіжжя.

Читайте також: Молоко, картопля, хліб. Коваль відповів, що буде з цінами на базові продукти

За її словами, для створення та модернізації переробних підприємств аграрії можуть отримати грант від держави – до восьми мільйонів гривень на купівлю обладнання, за умов створення 25 робочих місць та роботи підприємства не менше трьох років.

Аграрії області 2024 року цією програмою не користувалися. На гранти для розвитку переробних підприємств і тваринництва, сказала, у державному бюджеті на 2025 рік передбачили мільярд гривень.

Повідомляється, що у цеху агрогосподарства у місті Новоукраїнка Кіровоградської області роблять крупу з різних видів зерна. За годину можуть переробити пів тонни зерна, каже завідувач цеху Віктор Лапа.

“Переробляємо пшеницю, ячмінь, горох, просо. На 100% забезпечуємо потреби наших пайщиків крупами, їдальні для працівників господарства, а надлишок продаємо – купують у районі, їздимо на ярмарки. Переробка – то запорука продовольчої безпеки країни”, – сказав він.

За словами Віктора Лапи, на млині, який працює у господарстві 18-й рік, борошно виготовляють із власного зерна, вирощеного на полях Новоукраїнського району.

Деталі – у сюжеті:

Як повідомлялось раніше, на Миколаївщині Баштанський сирзавод планує відновити виробництво.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram