Сьогодні практично всі держорганізації перебувають на тій чи іншій стадії оформлення права власності — при тому, що це питання до цього не розглядалося протягом десятків років. Також практично всі організації мають на своїх рахунках достатньо коштів, щоб забезпечити всі заходи з реорганізації.
Про це йшлося під час наради під головуванням заступника міністра економіки Ігоря Фоменка за участі керівництва Держагентства резерву та керівників державних організацій зі сфери управління агентства, говориться у повідомленні Мінекономіки.
“Ми всі розуміємо — триває війна, і всі кошти, які збирає держава, йтимуть насамперед на посилення обороноздатності. Тому наше завдання — максимально прискорити перетворення організацій на самоокупні державні підприємства, які зароблятимуть кошти на власне утримання і для держави. Якщо керівникам організацій для прискорення процесу потрібна допомога Міністерства економіки, ми готові її надати”, — зазначив Фоменко.
Також по темі: Українські фермери розпродають техніку через закриття зернових коридорів
Керівниками організацій були озвучені чіткі терміни проходження етапів реорганізації.
Ключові зміни, що запроваджуються реформою:
- Розмежовуються поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджуються нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей.
- Чітко виписані повноваження органу, що реалізує державну політику у сфері державного резерву, завдання та повноваження інших відповідальних органів держвлади.
- Запроваджуються інститути резервування та відповідального зберігання (зокрема зберігання за межами країни), обов’язкове страхування матцінностей, що резервуються чи розміщуються на відповідальне зберігання в Україні, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання за кордоном.
- Впроваджуються механізми, які забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей у разі необхідності їх списання з подальшою переробкою або утилізацією, встановлюються чіткі терміни зберігання та освіження матрезервів тощо.
- Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву — виключно на електронному аукціоні, який проводиться в електронній торговій системі.
- Запроваджується єдиний реєстр державних резервів, посилюється контроль за державними резервами та відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження тощо.
Закон набирає чинності з 16 грудня 2023 року.