З 19 травня правоохоронці проводять відпрацювання ринку підакцизної продукції. Наразі вже перевірено близько 2000 місць зберігання та продажу тютюнової продукції, а у порушників вилучено майже 550 тисяч пачок цигарок. Про це повідомив начальник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Андрій Рубель.
За його словами, основними шляхами надходження контрафактних цигарок є виготовлення товару у підпільних цехах, необліковане виробництво на легальних підприємствах, контрабанда і так звана «схема Duty Free»: замість продажу в магазинах безмитної торгівлі чи експорту продукція перенаправляється на внутрішній ринок України без сплати акцизу. Тому співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції у взаємодії з іншими правоохоронними органами на території всієї України проводять комплексні заходи щодо протидії правопорушенням у цій сфері.
«Головною нашою задачею є встановлення місць підпільних виробництв тютюнової продукції як основного постачальника контрафакту на споживчий ринок. Один із таких цехів ліквідували поліцейські наприкінці минулого тижня в Чернівецькій області. До його організації причетні двоє місцевих мешканців. Орендоване приміщення ділки обладнали необхідними устаткуванням, за допомогою якого готували сировину – тютюн – для подальшого виготовлення цигарок. Готову продукцію збували гуртовими партіями роздрібним збувачам по всій території держави. За результатами обшуків у ділків вилучили 2000 кілограмів тютюну та спецобладнання на півтора мільйона гривень», – зазначив Андрій Рубель.
Також поліцейські перевіряють місця зберігання та точки продажу тютюнової продукції:
«Лише упродовж 5 червня відповідні заходи провели оперативники ДСР, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції спільно з Офісом Генерального прокурора на території Києва, Одеської, Чернігівської та Дніпропетровської областей, під час яких перевірили майже 100 точок роздрібної торгівлі. У результаті вилучили з незаконного обігу 79 тисяч пачок тютюнових виробів, понад 1320 електронних сигарет та кілька сотень флаконів із рідиною для таких пристроїв».
Читайте також: Судитимуть двох екскерівників лісгоспу, які допустили незаконну вирубку лісу на понад 50 млн грн
Загалом правоохоронці перевірили понад 2000 місць зберігання і точок продажу тютюнової продукції, частина з яких працювала з порушенням закону: без ліцензії та без марок акцизного податку. На порушників склали 1617 протоколів, із них 1284 – за статтею 156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння) та 333 – за статтею 164 (Порушення порядку провадження господарської діяльності) кодексу України про адміністративні правопорушення. Окрім того, відкрито 24 кримінальних провадження.
З початку відпрацювання у порушників вилучили майже 550 тисяч пачок цигарок, понад 3800 кг тютюну та спецобладнання на загальну суму 30 млн грн.