Новини

ДМС спростовує зрив повернення найбільшої контейнерної компанії світу MSC у порт Одеси

У Державній митній службі спростували інформацію ЗМІ про нібито зрив контейнерного сервісу в Одеському порту через затягування митних процедур.

У відомстві зазначили, що згадані контейнери до митного оформлення не подавалися.

«Асоціація міжнародних експедиторів України поширила інформацію про нібито зрив контейнерного сервісу в порту Одеса. Мовляв, контейнерний оператор відмінив суднозахід у порт Одеса через безпідставні перевірки вантажів та затягування митного оформлення експортних контейнерів із сільгосппродукцією та додаткові витрати зі зберігання», – сказано у повідомленні.

Читайте також: Зеленський обговорив з президентом Кенії проєкти у сфері агроекспорту

У Держмитслужбі заявили, що згадані контейнери не подавалися до митного оформлення, відтак і перевірок чи затримок ніяких бути не може.

Щодо інших контейнерів наразі оформлення усіх поданих до митниці декларацій на експортні вантажі завершено у визначений законодавством термін та без заперечень.

Митники визнають наявність проблеми із накопиченням у портах Великої Одеси значної кількості контейнерів, не заявлених до митного оформлення. Наразі до митного органу подані документи лише на сьому частину з них.

24 червня Асоціація міжнародних експедиторів України заявила, що 20 червня контейнерний оператор MSC скасував захід до Одеси першого від початку повномасштабного вторгнення контейнеровоза. В АМЕУ заявили, що причиною цього рішення стали безпідставні перевірки вантажів та затягування митного оформлення експортних контейнерів із сільгоспродукцією, що змушує компанію додатково витрачатися на зберігання продукції та збільшує демередж (плату з вантажу за понаднормово проведений на терміналі час).

Як повідомлялось раніше, у США назвали важливим успіхом розблокування Україною чорноморських портів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram