Новини

До 2030 року світове виробництво картоплі зросте на 112% – ООН

30 травня у світі вперше відзначили Міжнародний день картоплі, який як основний продукт харчування споживає приблизно дві третини населення Землі. За даними ООН, до 2030 року загальний обсяг виробництва цієї сільськогосподарської культури досягне 750 млн. тонн, збільшившись на 112%.

Про це пише EastFruit.

Аналітики зазначили, що картопля – харчова культура із давньою історією, що походить з Андського регіону Південної Америки. У XVI столітті вона потрапила до Європи, після чого поширилася у всьому світі.

Основний продукт харчування

У наші дні майже половина всієї картоплі у світі використовується як основний продукт харчування або джерело овочів у домашніх господарствах. За даними за 2020 рік, лідером з виробництва картоплі у світі був Китай; друге місце посідала Індія. Україна та агресор рф протягом багатьох років по черзі займають третю позицію. З виробництва картоплі на душу населення, згідно з рядом статистичних зведень, лідирує Білорусь.

Картопля набагато більше, ніж просто продукт харчування. Ця рослина стійка до різних природних умов – посухи, холоду і безпліддя грунту. Сімейні фермерські господарства відіграють важливу роль у виробництві цієї культури та сприяють зниженню рівня голоду та бідності на планеті.

Читайте також: Український виробник заявив, що ситуація на картопляних полях “непроста”

Харчова цінність

Міжнародний день картоплі, заснований у грудні 2023 року, покликаний підвищити обізнаність щодо цінності картоплі з харчової, економічної, екологічної та культурної точок зору. Картопля є стратегічним елементом у забезпеченні доступною та поживною їжею для сільських та міських жителів. Його вирощування пов’язане з низькими викидами парникових газів, що робить його екологічно безпечною культурною рослиною.

Різноманітність сортів

Картопля відрізняється широкою різноманітністю сортів – їх налічується понад п’ять тисяч. Багато хто з них унікальний і росте лише на своїй батьківщині, в Латинській Америці. 150 диких родичів картоплі, що культивується, демонструють широку генетичну варіабельність за цілим рядом ознак, включаючи здатність адаптуватися до різних умов вирощування, стійкість до шкідників і хвороб. Вони є сховищем успадкованих ознак для подальшого генетичного поліпшення цієї культури відповідно до умов навколишнього середовища, що постійно змінюються, новими біотипами шкідників і хвороб, а також споживчими уподобаннями.

Широкий обробіток і споживання цієї культури сприяє досягненню цілей у сфері сталого розвитку, таких як ліквідація голоду, сталий розвиток сільського господарства та розширення економічних можливостей. Картопля не тільки становить основу раціону значної частки населення планети, а й забезпечує можливості для зайнятості та сталого економічного зростання у всіх сегментах виробничо-збутових ланцюжків.

Як повідомлялось раніше, в Україні торішня картопля вже втричі дорожча, ніж роком раніше

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram