Новини

Другий місяць поспіль. Експорт свинини перевищує імпорт

Експорт свинини перевищує імпорт другий місяць поспіль.

Про це заявили в аналітичному відділі асоціації Свинарі України з посиланням на попередні дані митної статистики ДМСУ.

За словами аналітиків, упродовж липня до України завезли майже 150 т свинини (УКТ ЗЕД 0203, що на 23,5% менше ніж місяцем раніше. Разом із тим, обсяги експорту свинини за другий місяць літа склали понад 400 т, перевищивши червневий показник більш ніж на 36%. При цьому, сумарні показники зовнішніх поставок та надходжень поступово зближуються: імпорт свинини за 7 місяців року склав 1,78 тис. т, тоді як експорт становить 1,64 тис. т, а у валютному вираженні розбіжність не перевищує 10% чи 0,4 млн дол. США.

Читайте також: Філіали Володимир-Волинської птахофабрики працюють і під обстрілами

Причиною відносної паритетності торгових потоків є цінова ситуація на українському ринку свинини, роз’яснюють аналітики.

«Хоча у липні середня ціна закупівлі свинини незначно перевищила червневий показник, загалом котирування залишаються на досить низькому рівні. Це, з одного боку, формує органічний вхідний бар’єр для імпорту та слугує причиною зниження середньої митної вартості імпортованої продукції, яка „просідала” на 30 центів/кг упродовж останніх двох місяців, опустившись у липні нижче дводоларової позначки. З іншого, це підтримує конкурентоспроможність української свинини на зовнішніх ринках. При цьому, середня митна вартість експортованого протягом 7-ми місяців 2024-го кілограма свинини поступається митній вартості завезеної з-за кордону м’ясної сировини — 2,45 дол. США проти 2,5 дол. США відповідно», – сказано у повідомленні

Щодо географії зовнішньої торгівлі свининою, то основним зовнішнім ринком збуту для української свинини залишається ОАЕ (85,7% сукупного експорту за період), а постачальниками свинини є країни ЄС (37,8%) та Канада (62,2%).

Як повідомлялось раніше, в Україні призупинилось скорочення поголів’я ВРХ.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram