Високі ціни на яблука можуть зберігатися довгостроково лише у рамках експортних ринків, водночас внутрішній ринок України не зможе платити багато у нинішніх соціально-економічних умовах.
Про це йдеться у ринковому огляді журналу Садівництво по-українськи.
«У багатьох садівників сьогодні виникає питання: чи високі ціни тепер назавжди? Я думаю, що з макроекономічної точки зору ринок сьогодні дуже перегрітий», – сказав керівник компанії USPA Fruit Володимир Гуржій.
Видання зазначає, що зменшення обсягів світового збору апельсинів потягнуло за собою збільшення ціни на соковий концентрат, у тому числі яблучний.
Читайте також: Аграрії у 2025 році нарощуватимуть обсяги виробництва овочів – науковець
«Тільки за 5 днів виставки Anuga – 2023 у Кельні, де складаються контракти, в тому числі форвардні на 2024-2025 роки, ціна на яблучний концентрат рушила догори дуже серйозно – на $400-500 за тонну. Деякі переробники почали замінювати апельсинову субстанцію на яблучну. Це викликало певний маркетинговий вибух. Всі форми контрактів на зростаючому ринку почали укладатись вже з урахуванням майбутніх високих цін», – каже Гуржій.
Коли деякі переробники зрозуміли, що не зможуть виконати замовлення з яблучного концентрату, укладені раніше, почали платити садівникам будь-які кошти. Відлуння тих подій вплинуло й на весь минулий сезон сезон, який і без того вийшов важким для зерняткових. В результаті і нещодавно у виробників з’явилися високі очікування.
Втім, як каже експерт, велика частина згаданих «форвардів» вже закрита, відповідно до цього і ціна буде дещо знижуватися, як це вже відбувається у Польщі.
Як повідомлялось раніше, виробник спрогнозував ціни насіннєвої картоплі.