Згідно з даними Асоціації виробників та експортерів винограду Молдови (APESM), за перші два місяці 2024 року з країни відправлено зовнішнім покупцям (21 країні світу) 16,5 тисяч тонн столового винограду.
Про це повідомляє EastFruit.
Це високий показник з огляду на те, що за спостереженнями операторів місцевого ринку фруктів, для реалізації в зимово-весняний період 2024 року сільгоспвиробники та трейдери заклали менше винограду, ніж у попередні роки.
Читайте також: Неродючий ґрунт часто є найкращим для винограду – науковець
Для порівняння: за даними митної служби, у січні-лютому 2023 року з Молдови було експортовано 9,6 тис. тонн винограду, за той же період 2022 та 2021 років – відповідно, 18,8 тис. тонн та 14,3 тис. тонн. Показник експорту за березень попередні три роки коливався в межах 2-4 тис. тонн. Зважаючи на високий темп зовнішніх поставок винограду в січні-лютому 2024 року, можна припустити, що березневий експорт виявиться невисоким, найімовірніше – до 2 тис. тонн.
Аналітики кажуть, що усього, підсумовуючи показники експорту столового винограду врожаю-2023 у минулому (близько 69 тис. тонн) і нинішнього року, можна припустити, що він у підсумку становитиме близько 87-88 тис. тонн. Це найвищий показник експорту за 5 маркетингових років.
За даними APESM, у січні-лютому 2024 року Молдова експортувала столового винограду на загальну суму $18,5 млн. Середня ціна експортної продукції склала $1,12/кг. За період вересень-грудень минулого року середня ціна винограду, що експортується, становила близько $0,95/кг.
Як повідомлялось раніше, умови зими були сприятливі для винограду.