Головне

ФАО попереджає про голод у вразливих країнах, незважаючи на зниження цін на продовольство

Індекс цін на продовольство ФАО знижується, але внутрішні ціни на продовольство у вразливих країнах залишаються високими

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомила, що в червні 2023 року Індекс цін на продовольство ФАО (FFPI) знизився на 1,4 відсотка порівняно з травнем. Однак, незважаючи на це зниження, внутрішні ціни на продовольство у вразливих країнах залишаються на небезпечно високому рівні.

FFPI – це індекс, який відстежує глобальні ціни на найважливіші продовольчі товари. Він знизився з 5,9 відсотка у березні 2022 року, коли досяг свого найвищого рівня за останні 10 років, до 122,3 пункту у червні 2023 року. Це зниження зумовлено зниженням цін на всі види зернових та більшість видів рослинних олій.

Ціни на пшеницю знизилися на 1,3 відсотка у червні, що зумовлено початком збирання врожаю в Північній півкулі та наявністю значної пропозиції. Міжнародні ціни на кукурудзу також знизилися на 3,4 відсотка, головним чином внаслідок збільшення пропозиції в Аргентині та Бразилії. Міжнародні ціни на рослинні олії знизилися на 2,4 відсотка, що зумовлено зниженням цін на пальмову та соняшникову олії.

Незважаючи на зниження міжнародних цін на продовольство, внутрішні ціни на продовольство у вразливих країнах залишаються на небезпечно високому рівні. Це зумовлено низкою факторів, зокрема, конфліктами, зміною клімату та економічними проблемами.

Також по темі: Війна та її наслідки серйозно пошкодили виробництво та доходи малих фермерів в Україні 

За даними ФАО, у 2023 році зовнішньої продовольчої допомоги потребують загалом 45 країн по всьому світу. Це на 19 країн більше, ніж у 2022 році.

ФАО закликає міжнародну спільноту продовжувати надавати допомогу вразливим країнам, щоб допомогти їм подолати кризу продовольчої безпеки.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram