Тваринництво

Фермер з Дніпропетровщини розводить нутрій в домашніх умовах

Житель Межівської громади Дніпропетровщини Андрій Меркулов понад 40 років займається розведенням нутрій. За словами чоловіка, тримали тварин батьки, а він допомагав. Згодом почав розводити самостійно.

Про це пише Суспільне. Дніпро.

Чоловік каже, вирощує тварин для родини.

“Чисте м’ясо без всіляких преміксів, комбікормів. Просто подобається родині це м’ясо, та й доглядати не важко”, – каже він.

За словами фермера, починати розведення нутрій треба з облаштування умов. Він радить обирати вольєри. Говорить, вольєра приблизно три на три метри родині нутрій вистачить.

Читайте також: Стадо корів було знищено. Як у Миколаївській області попри руйнування діє сільськогосподарський кооператив

“З нуля в першу чергу треба зробити вольєри, не клітки. Залізні з бетонною підлогою і навісом вольєри. І тоді вже формувати сім’ю. Купити спочатку самок, вони наберуть вагу, а потім підібрати самця і тоді, як родину буде сформовано, чекати на потомство”, — сказав він.

Фермер каже, що нутрій можна залишати в вольєрах на вулиці і взимку, головне підстилати сухе сіно. Однак вагітних та молодих нутрій у холодну пору варто тримати в закритих приміщеннях, наприклад в сараї.

“Вони не мерзнуть, тут підстилка. Сіно, звичайне сіно. Змінювати треба в міру забруднення і поїдання. Дивишся, що поїдають — сухого підсипав, порядок. Тоді хутро у них сухе і чисте”, – сказав чоловік.

Зазвичай нутрій розводять для хутра або м’яса. Родина Андрія полюбляє саме їхнє м’ясо, готують його у різний спосіб.

“За 12 місяців тушка виходить від 5 до 6 кг. Раніше у мене були, ті що там 12 кг, але його треба тримати роки два. Нутрія тушкована з овочами у нас дуже йде і копчене м’ясо нутрії. М’ясо без смаку. Тобто виразного смаку, як баранина там чи свинина немає. Вважається, що дієтичне м’ясо”, – каже господар.

Як повідомлялось раніше, експертна комісія Мінагрополітики затвердила нову породу рисистих коней.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram