Новини

Фермерам з деокупованих територій нададуть безповоротну фінансову допомогу

Фокус держави на аграрний сектор економіки під час війни рф проти України є пріоритетним, тому у бюджеті-2024 уряд зосереджує кошти на підтримку аграріїв, машинобудівників та переробників, – інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики у 2024 році передбачена безповоротна фінансова допомога українським аграріям на деокупованих територіях.

Зазначається, що на сьогодні підтримка фермерів включає безпосереднє фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами тощо. Найбільш дієвою для фермерів є фінансова підтримка з розрахунку на гектар. Така допомога планується з наступного року за кошти Європейського Союзу.

Проектом бюджету на 2024 рік заплановані виплати на підтримку аграріїв на деокупованих територіях – майже 800 млн гривень. Це €20 млн, наданих Україні ЄС. Це безповоротна допомога для сільгосппідприємців.

Оформити таку допомогу фермери можуть через Державний аграрний реєстр. Основна умова – зареєстровані права власності або оренди на землю.

Також по темі: USAID надасть Укрзалізниці технічну допомогу на розвиток експортної зернової логістики

Крім того, в проекті Державного бюджету 2024 року передбачено 2 млрд гривень компенсації за послуги з розмінування с/г земель.

Також набрали чинності зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%», які передбачають спеціальні умови фінансування для підприємців з деокупованих територій. Зокрема, чітко визначені категорії деокупованих територій, щоб зробити кредити для аграріїв доступнішими.

Оновлені пільгові умови за програмою «Доступні кредити 5-7-9» передбачають ставку 1% річних протягом перших двох років і 3%, починаючи з третього року кредитування. Решта компенсується з держбюджету. Фактично – це безкоштовний кредит, який допоможе аграріям на деокупованих територіях відновити своє виробництво.

Окремо зазначається, що у проєкті держбюджету-2024 передбачено фінансування низки програм, які стимулюватимуть розвиток українського машинобудування, серед яких, зокрема, компенсація українським аграріям частини вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва.

Поновлення фінансування програми компенсацій аграріям за купівлю української с/г техніки є надзвичайно важливим кроком і складає 1 млрд грн. Це одна з найбільш ефективних програм стимулювання економіки, яка в попередні роки дозволила вдвічі збільшити обсяги виробництва с/г техніки.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram