У понеділок Франція почала вакцинацію качок проти пташиного грипу, щоб спробувати зупинити вірус, який вбив мільйони птахів у всьому світі. Цей крок спонукав Сполучені Штати запровадити торгові обмеження на імпорт французької птиці.
Франція була однією з країн, які найбільше постраждали від безпрецедентного глобального поширення високопатогенного пташиного грипу, який зазвичай називають пташиним грипом, що призвело до перебоїв у постачанні м’яса птиці та яєць і призвело до стрімкого зростання цін у багатьох частинах земної кулі в останні роки.
Збитки, заподіяні птахівникам, і побоювання, що вірус може мутувати в такий, що передається людям, спонукали уряд розпочати кампанію обов’язкової вакцинації, зробивши це першою країною в Європейському Союзі.
У понеділок вранці на фермі в Ландах, регіоні на південному заході Франції, у присутності міністра сільського господарства Марка Фено були зроблені перші уколи качкам.
Також по темі: США виділять 502 млн долари на боротьбу з пташиним грипом
«Це момент оптимізму, у нас є відчуття, що ми бачимо світло в кінці тунелю», — сказав Фено журналістам.
Вакцинація буде обов’язковою для всіх качок на фермах, які мають понад 250 птахів і продукція яких призначена для продажу у вигляді м’яса або фуа-гра, йдеться в заяві міністерства сільського господарства.
Група виробників качки та фуа-гра CIFOG привітала цей крок.
«Цей план вакцинації… є першим у світі: його мета — захистити всіх птахів, які вирощуються на фермах, і має покласти край превентивному забою тварин», — йдеться в заяві групи.
Все більше і більше урядів дивляться на вакцинацію як на спосіб боротьби з дуже заразним пташиним грипом. Однак торговельні бар’єри, які можуть спричинити такі щеплення, змусили великих експортерів птиці неохоче щепити своїх птахів.
Сполучені Штати запровадили обмеження на імпорт французької птиці, починаючи з 1 жовтня, посилаючись на ризик занесення вірусу в країну.
У п’ятницю Міністерство сільського господарства США повідомило, що вакциновані птахи можуть не виявляти ознак інфекції, тобто неможливо визначити, чи є вірус у зграї.
Незважаючи на інтенсивні переговори, Японія також не бажала приймати французьку птицю після вакцинації, сказав Фено.
Вакцинація проти пташиного грипу у Франції спочатку обмежуватиметься качками, які є найбільш уразливими до вірусу та становлять лише 8% від загального виробництва птиці у Франції у 2022 році.