Рослинництво

Господарство з Дніпропетровщини може отримати урожай картоплі на 20-30% менший, ніж торік

Господарство «Раст-Агро», що розташоване у Дніпропетровській області, може отримати урожай картоплі на 20-30% менший, ніж торік через приморозки.

Про це розповів власник підприємства Андрій Романів в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи».

«Весняні приморозки нас не оминули – доходило до 3 морозу, а по ґрунту – напевно, й до мінус 5. Картопля підмерзла. Із 7 га картопляного поля 3 га – під агроволокном, і останні витримали зниження температури абсолютно нормально, без втрат. Решту 4 га приморозило, але повної загибелі бадилля не відбулось. Чесно кажучи, у нас вперше трапилася така ситуація з нею через погодні умови, та й це непрофільний для нас продукт», – сказав він.

Читайте також: У Миколаївській області приморозки не дали повністю зібрати врожай овочів другого обороту

За його словами, впродовж літа пошкоджена морозом картопля відновилася. Звичайно, це буде вже зовсім інша урожайність та інші терміни дозрівання, але в цілому господарство продукцію не загубило.

«Картопля – така культура, що все одно потім ростки кине, але урожайність може бути нікудишньою, тобто виробництво цього сезону стане нерентабельним. Ми ж нормально проскочили, тому що у нас на той момент були ще сходи капусти, цибулі та моркви, які не бояться приморозків», – зазначив Романів.

Як повідомлялось раніше, у Волинській області приморозки «відмінусували» 40% ранньої суниці.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram