Новини

Господарство з Кіровоградщини запровадило диференційоване внесення добрив

У фермерському господарстві «Ятрань», що розташоване у Кіровоградській області, впровадили диференційоване внесення добрив.

Про це розповів голова господарства Григорій Войтенко в інтерв’ю The Ukrainian Farmer.

За його словами, норми добрив розраховують на основі аналізу ґрунту, залежно від запланованої врожайності, винесення поживних речовин рослиною з ґрунту, запасу вологи.

Читайте також: Програма USAID АГРО: 9 500 українських агровиробників отримають мінеральні добрива на осінню посівну

«В основному диференціюємо фосфор. Бо в нашій місцевості калій високий/надвисокий у легкозасвоюваній формі. Калій вносимо лише для стартового живлення культури, щоб він був доступний під час проростання сім’ядолі», – сказав Войтенко.

Проте, за його словами, є нюанс: щоб калій працював нормально, треба раз на п’ять років перевернути ґрунт. Бо в поверхневому 5 см шарі ґрунту лишається багато гліфосатних напіврозпадів – їхнє накопичення пригальмовує ріст і розвиток культури.

«Щоб вони остаточно розпалися, не має бути фотосинтезу, який відбувається під дією ультрафіолету. Це визнають і ноу-тілери, хоч загалом безвідвальний обробіток – це добре», – додав Войтенко.

Як повідомлялось раніше, USAID АГРО розширила програму із забезпечення добривами під урожай-2025 для аграріїв у зонах можливих бойових дій.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram