На молочній фермі, яка має високі надої, що перевищують 40 кг на добу, грубі корми мають забезпечувати 50% енергетичних потреб молочної корови.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
На практиці це означає, що грубий корм має містити понад 6,5 МДж NEL (чиста енергія лактації).
Однак у матеріалі зазначається, що у багатьох господарствах поки лише кукурудзяний силос досягає цього рівня.
Правильний кукурудзяний силос містить половину зерна (тобто близько 30% крохмалю в силосі), тому важливо враховувати це, складаючи раціон, і знизити рівень інших концентратів у раціоні.
Кукурудзяний крохмаль повільно і погано розщеплюється в рубці, а ступінь деградації збільшується залежно від терміну зберігання – це також слід ураховувати.
Читайте також: Пальпація і не тільки. Як діагностують гіподермоз у ВРХ?
Оптимальний уміст інших концентрованих кормів у раціонах на основі кукурудзяного силосу становить <40%. Вони містять набагато менше енергії, та за додавання в раціон часто знижують продуктивність корови.
Концентровані корми містять менше енергії в основному через технологічну «недисциплінованість» під час виробництва. Аналізи показують, що, наприклад, середній уміст енергії в силосі люцерни становить 5,7 МДж NEL, а протеїну – 17-18%. Однак окремі зразки сягають понад 6,2 МДж NEL і 20% протеїну. Все залежить від технології. Від вибору сорту (більше листя = більше протеїну), часу збирання, трамбування, вибору консерванту, укриття та способу відбирання з ями.
Як повідомлялось раніше, в “Агропродсервісі” заявили, що джерсейські корови дають технологічне молоко.